Szűcs Henriett

Áldás, békesség!
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának egyetemi tagozatán, szolfézs –zeneelmélet karvezető szakon diplomáztam. Zenetanári pályám hitvallása: szeretve tanítani. Szakmai tudásom átadása Kodály hazájában óvodás korosztálytól fiatal felnőtt, és felnőtt generációig: küldetés. Az éneklés kultúrájának tanítása,és fejlesztése, világító mécses, amely minden nap jelen van, fényt gyújt látva, és láthatatlanul a szívünkbe. Felemel, megtisztít, hitet, és tartást ad. Ennek az eszmének szellemében tanítok 28 éve Alapfokú Művészeti Iskolában szolfézst, gyermekkórust. Általános Iskolában ének-zenét. évekig vezettem zeneovis foglalkozásokat, felnőtteknek vegyeskart, és nőikart. Fontosnak tartom a kicsiknél kiemelten, de minden korosztálynál a gyermeki lélek, és érzelemvilághoz igazított játékos oktatást, odafigyelést, empatikus oktatást, a kis csoportos, kooperatív tanulást, innovatív fejlődést. A Gönczy Refi, és az Egyházközség kántorként az egyházi énekek megismertetése korosztályhoz igazítottan fontos, és szép szolgálat: Gyermekek világában, gyermeknyelven, a mécses fényét őrizni, és szeretettel továbbadni.

Szűcs Henriett - tanár, kántor
  • Fogadóóra: -